Колумбия попари Париж с впечатляващ обрат над Франция (видео)

Колумбия постигна впечатляващ обрат срещу Франция в контролна среща, играна на “Стад дьо Франс” в Париж. Лос кафетерос губеха с 0:2, но в крайна сметка стигнаха до успех - 3:2. Оливие Жиру и Тома Льомар дадоха преднина на “петлите”, но с попадения на Луис Муриел, Радамел Фалкао и Хуан Фернандо Кинтеро от дузпа южноамериканците стигнаха до победата.

Резултатът бе открит в 11-ата минута, когато грешка на Давид Оспина след прострелен пас на Антоан Гризман позволи на Жиру да се озове на стрелкова позиция в малкото наказателно поле и да открие. 15 минути по-късно “петлите” удвоиха преднината си. Отлична многоходовоа комбинация бе завършена с диагонален удар на Льомар. Съвсем скоро обаче колумбийците намалиха резултата. Един опит за центриране на Муриел се превърна удар, който изненада Юго Лорис.

В средата на втората част южноамериканците изравниха. Хамес Родригес намери Радамел Фалкао на чиста позиция и нападателят на Монако направи 2:2. Пет минути преди края на мача пък Самюел Юмтити спъна в наказателното поле Хосе Искиердо и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Кинтеро и донесе обрата на колумбийците.

ФРАНЦИЯ - КОЛУМБИЯ 2:3