Какво направи, Кристиано? Роналдо сътвори паметен обрат с 2 гола след 90-ата (видео)

Европейският крал Португалия обърна драматично Египет за крайното 2:1 в приятелски мач. Кристиано Роналдо наниза два гола в 92-ата и 94-ата минути. Преди това Мохамед Салах беше дал аванс на “фараоните” в 57-ата. Кристиано вече има 81 попадения с фланелката на Португалия. Той е на трето място във вечната ранглиста на голмайсторите на национални отбори. Пред него са само Ференц Пушкаш (84) и Али Даеи (109).

Европейците имаха предимство през първото полувреме. Отправиха цели 11 удара, но само един от тях беше в рамките на вратата. В 41-ата минута централният бранител на иберийците Роландо прати топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засада.

В 57-ата минута Мохамед Салах откри резултата след шут с левия крак. Португалците тръгнаха напред в търсене на изравняване, но времето отминаваше и гол не идваше. В 92-ата Рикардо Куарешма центрира, вратарят на африканците сбърка и Роналдо реализира с глава. В 94-ата CR7 отново се извиси и отбеляза с глава на първа греда. Съдията реши да се обърне към VAR, за да види дали попадението е редовно. След няколкоминутно суетене голът беше зачетен и момчетата на Карлош Кейрош сътвориха късния обрат.