Ето кой чака Григор в третия кръг (видео)

Французинът Жереми Шарди ще е съперник на Григор Димитров в третия кръг на "Мастърс"-а в Маями, ако българинът успее тази нощ да се справи с първия си противник - Максимилиан Мартерер. Шарди днес елиминира във втория кръг сънародника си Ришар Гаске със 7:5, 6:1. Заемащият място №90 в ранглистата на ATP Шарди се справи с поставения под №30 Гаске за 1 час и 23 минути.

Двамата французи изиграха луд първи сет, в който Гаске поведе с 4:0, но и това не се оказа достатъчно. 31-годишният Шарди успя да изравни за 4:4, но Гаске проби за 5:4 и имаше възможност да сервира за частта. 31-годишният Гаске обаче не издържа и загуби подаването си, а след това Шарди взе още два гейма и се пребори за първия сет, който продължи почти един час. Във втория сет Шарди поведе с 3:0 и бързо пречупи съперника си по пътя към двусетовата победа.

Шарди има една титла (Щутгарт, 2009, на клей) и един загубен финал в кариерата с досега. Опитният французин има една победа срещу Григор - 6:2, 6:4, 6:4, в първия кръг на "Ролан Гарос" през 2011 година. Останалите им три срещи завършват с (трудни) победи за българина - 4:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:4 в първия кръг на Australian Open (2012), 3:6, 6:4, 7:6 (8) на осминафиналите в Бризбън (2015) и 4:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2 във втория кръг на US Open през 2016 година.