Великолепно начало за Мъри, Казахстан удари участник на Евро 2016

Най-добрият треньор на България за 2017 година Станимир Стоилов дебютира успешно начело на Казахстан. Родният специалист записа победа с 3:2 в гостуването на Унгария. Както е известно, маджарите играха на Евро 2016 във Франция.

Избраниците на Мъри започнаха светкавично в Будапеща, като още до 10-ата минута водеха с два гола. Роман Муртазайев в 6-ата минута и Бактиор Зайнутдинов в 10-ата минута бяха точни. Адам Салай намали в 21-ата минута, но Йеркебулан Сейдахмет, който дебютира за тима, вкара първото си попадение за Казахстан в 39-ата минута и върна преднината от два гола на гостите.

През втората част Крищиан Немет върна един гол в 68-ата минута с красив удар, но въпреки това Казахстан записа първи успех от юни 2016 година.

Последната победа на бившата съветска република беше на 7 юни 2014 година с 1:0 над Китай в Далиан, след което тима записа три равенства и 10 загуби.

Мъри Стоилов изведе тима си още в първата среща до нещо, което не бе правено от четири години. Казахстан вкара за първи път три гола от 5 септември 2014 година, когато разби със 7:1 Киргизстан пред своите фенове, но сега съперникът е много по-сериозен, а освен това Унгария беше домакин.

Казахастан остава на лагер в Будапеща, а в понеделник излиза срещу България на стадион "Панчо Арена" във Фелчут.  Двубоят на 26 март ще се играе от 19:00 часа.

УНГАРИЯ - КАЗАХСТАН 2:3
0:1 Роман Муртазайев (6)
0:2 Бактиор Зайнутдинов (10)
1:2 Адам Салай (21)
1:3 Йеркебулан Сейдахмет (39)
2:3 Крищиан Немет (68)