Швейцария излъга Гърция (видео)

Швейцария победи с 1:0 като гост в Гърция в първия си мач за 2018 година. "Кръстоносците", които се класираха за Мондиал 2018, спечелиха в Атина с 1:0. Единствения гол отбеляза ветеранът Блерим Джемайли в 59-ата минута.

Костас Фортунис пропусна добър шанс за елините в началото, но в хода на мача те не отправиха нито един опасен удар в очертанията на вратата, пазена от Ян Зомер.

В края на полувремето Брийл Емболо уцели гредата, а след час игра Джемайли бе оставен непокрит в наказателното поле и с ножичен удар вкара победното попадение за Швейцария.

ГЪРЦИЯ - ШВЕЙЦАРИЯ 0:1
0:1 Б. Джемайли (59)