Германия и Испания сътвориха зрелище (видео)

Последните два световни шампиона Германия и Испания изиграха страхотен приятелски мач в Дюселдорф, завършил 1:1. Двубоят предложи множество голови възможности и футбол на много високо ниво. Родриго Морено откри в полза на “червените” в шестата минута след брилянтен пас на Андрес Иниеста. Томас Мюлер изравни в 35-ата минута след впечатляващ удар от 25 метра.

Тимо Вернер и Томас Мюлер поведоха нападението на световните шампиони. Юлен Лопетеги заложи на Родриго Морено в центъра на атаката, подкрепян от втора линия от Давид Силва.

Срещата започна вихрено с попадение за гостите още в шестата минута. Андрес Иниеста изведе по прекрасен начин Родриго, който сам срещу Марк-Андре тер Стеген успя да реализира. Нападателят на Валенсия чукна топката покрай вратаря и опъна мрежата. Момчетата на Йоги Льов реагираха с опасни действия пред вратата на Давид де Хеа.

В деветата минута Йошуа Кимих центрира, а сантиметри не достигнаха на непокрития Вернер да засече с глава на пет метра от голлинията. Минута по-късно Йонас Хектор изпрати опасна топка след бомбастично воле от 22 метра - кълбото мина на по-малко от метър от дясната сглобка. В 18-ата Хектор увисна безобразно и позволи на Серхио Рамос да нахлуе по десния фланг и да центрира на дузпата. Давид Силва обаче си поведе прекалено дълго и Тер Стеген се справи със ситуацията.

В 23-ата Вернер получи подаване зад гърба на Жерард Пике, избра да стреля ниско по диагонала и топката премина много близо до гредата, излизайки в аут. Иберийците впечатляваха с фина техника на малко разстояние. В 31-ата Ла Роха изгради хубава контра, дирижирана от Иско. Последният пас на Родриго обаче не беше достатъчно прецизен, насочен към точката на дузпата. В 35-ата Томас Мюлер изравни със страховит удар от 25 метра. Стрелецът прати топката в горния десен ъгъл на Де Хеа, реализирайки превъзходен гол.

Още в началото на втората част си пролича, че ни предстоят още много вълнуващи мигове. В 47-ата минута Юлиан Дракслер завъртя великолепно топката от 25 метра, тя отиваше към сглобката, но Де Хеа спаси с една ръка. В 50-ата Вернер проби отляво и намери Месут Йозил, който не придаде сила на удара си. В 56-ата Иско изпусна от малкото наказателно поле, като не видя пролука и стреля в краката на Тер Стеген. Само минута по-късно Бундестимът организира хубава контра, завършена с добър удар на Илкай Гюндоган - Де Хеа се справи с трудната ситуация, избивайки в корнер.

В 65-ата Матс Хумелс нямаше късмет и нацели напречната греда: Тони Кроос центрира и германският защитник стреля с глава, прехвърляйки Де Хеа. Три минути по-късно резервата Марко Асенсио центрира отляво, Диего Коща докосна съвсем леко топката и сякаш само попречи на Давид Силва да нанесе по-точен удар. В 77-ата Диего Коща изпусна брилянтен шанс, имаше време да реши къде да стреля и в крайна сметка нацели тялото на защитник.  В 79-ата Вернер направи пореден силен пробив, този път отдясно, подминавайки лесно Коке. Неговото подаване в малкото наказателно поле обаче не намери германец.

В крайна сметка двубоят завърши без победител.