ЦСКА взе реванш и изравни серията срещу Монтана (видео + снимки)

Волейболният отбор на ЦСКА успя да изравни полуфиналната серия срещу Монтана в Суперлигата на България. "Червените" взеха реванш за драматично загубения първи мач от серията вчера и надделяха като гости с 3:1 (25:20, 23:25, 25:21, 25:21) в среща №2 от полуфинала помежду им, игран тази вечер в пълната зала "Младост".

По този начин момчетата на Сашо Попов успяха да изравнят резултата в плейофната серия на 1-1 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Следващите два мача от серията са в четвъртък и петък (29 и 30 март) от 18,30 часа в зала "Христо Ботев" в София.

ЦСКА дръпна в началото на първия гейм с 5 точки. Блокадата на "червените" работеше, а Монтана допусна много грешки от начален удар. Армейците затрудниха повече съперника от сервис. От ЦСКА не изпуснаха водачеството до края на гейма, въпреки че на моменти Монтана се доближаваше на точка. Така момчетата на Сашо Попов поведоха след 25:20. Втората част започна по идентичен начин. "Червените" имаха леко предимство до втората техническа пауза. Този път домакините от Монтана изравниха при 17:17, след което двата тима си размениха няколко разигравания. При 21:21 на сервис за Монтана застана руския разпределител Константин Абаев, който затрудни максимално посрещането на ЦСКА, домакините поведоха с 24:21 и изравниха геймовете след 25:23.

Опитът си каза думата в третия гейм, в който "червените" започнаха силно и поведоха с 6 точки пти 10:4. В състава на Монтана бяха направени две промени. Себастиан Роата и Делчо Раев замениха съответно Борис Наков и Константин Абев. ЦСКА знаеше как да задържи преднината си и отново взе аванс в геймовете след 25:21. Абаев се завърна на полето в четвъртия гейм. Малко по-късно в игра за домакините се появи и капитанът Мартин Пенев на мястото на Златко Кьосев. Геймът бе много оспорван. В края армейците направиха две успешни блокади, домакините изкараха две атаки в аут, което бе решаващо за крайното 25:21 и 3:1 за ЦСКА.

Най-полезен за ЦСКА отново бе Венцислав Георгиев със 17 точки (2 блока и 42% ефективност в атака) за победата. Опитният център Христо Цветанов добави още 13 точки (3 блока и 62% ефективност в атака) за успеха.

За домакините от Монтана младежкият национал на Русия Кирил Клец (1 блок и 34% ефективност в атака) и Аспарух Аспарухов (1 блок, 1 ас, 43% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) реализираха 17 и 14 точки.

МОНТАНА - ЦСКА 1:3 (20:25, 25:23, 21:25, 21:25)

МОНТАНА: Константин Абаев 5, Кирил Клец 17, Аспарух Аспарухов 14, Златко Кьосев 12, Иван Латунов 10, Борис Наков 3 - Добромир Иванов-либеро (Делчо Раев 1, Себастиан Роата 3, Мартин Пенев)
Старши-треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ЦСКА: Владимир Станков, Венцислав Георгиев 17, Ивайло Стефанов 12, Пламен Шекерджиев 12, Христо Цветанов 13, Красимир Гайдарски 10 - Мартин Божилов-либеро (Тодор Костов)
Старши-треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)