Без Неймар Бразилия показа мускули на руска земя (видео)

Отборът на Бразилия разби с 3:0 Русия в приятелска среща, играна на стадион “Лужники” в Москва. Без контузения Неймар Филипе Коутиньо влезе в ролята на лидер на “златистите” и се справи на висота. И трите попадения паднаха след почивката, когато точни бяха Жоао Миранда (47), Филипе Коутиньо (62) и Паулиньо (67).

Южноамериканците натиснаха своя съперник в търсене на първи гол. Каземиро и Габриел Жезуш несполучливо опитаха да отбележат след удари с глава в 17-ата и 18-ата минути. В 24-ата Марсело асистира на Филипе Коутиньо, който шутира, но беше блокиран. В 28-ата Вилиан не стреля достатъчно силно и точно след добра акции на бразилците. В 35-ата Роман Зобнин стреля встрани при добра възможност за Сборная.

Второто полувреме започна с още по-силен натиск на Селесао. В 47-ата Паулиньо нацели краката на вратаря Игор Акинфеев с удар от седем метра. В 52-ата топката някак удари главата на вратаря и пак не пожела да влезе в мрежата. След последвалия корнер Каземиро стреля с глава, Акинфеев изби, но Жоао Миранда беше наблизо и вкара от метър.

В 60-ата Коутиньо подаде към Паулиньо, който от три метра имаше цялата врата пред себе си, но нескопосано насочи към вратаря, който беше до гредата. Само минута по-късно Паулиньо се реваншира, след като изработи дузпа, реализирана от Коутиньо - 0:2. В 66-ата Паулиньо направи 0:3, вкарвайки с глава от пет метра, оставен непокрит на празна врата. До края на мача темпото спадна и бяха извършени множество смени.

Така момчетата на Тите демонстрираха класа на една от основните арени на Мондиал 2018.