Семеня се размина с рекорда на 1500 метра

Във ветровито време южноафриканската звезда Кастер Семеня не успя да подобри 34-годишния национален рекорд на 1500 метра на турнира от сериите Athletix Grand Prix в Паарл. Семеня завърши за 4:02.50 минути и остана на 0.70 сек от рекорда (4:01.80 мин), поставен от Зола Бъд в Порт Елизабет през 1984 г.

В първия момент след финала Семеня започна да прави почетна обиколка, след като часовникът на стадиона показа, че времето й е 3:57 мин. Впоследствие обаче стана ясно, че постижението е над 4 минути.

“Бяхме сигурни, че бягам в добро темпо и когато чух дикторът да казва, че остават 200 метра до финала, бях на една секунда от него, натиснах наистина здраво. Жалко е, че не успях да подобря рекорда, но това състезание ми показа къде се намирам в тренировките”, каза Семеня след бягането.