Джеймс Хардън спаси Хюстън Рокетс от загуба срещу Пистънс

Водачът в Западната конференция на НБА Хюстън Рокетс постигна неочаквано трудна победа със 100:94 след продължение над гостуващия Детройт Пистънс.

Проблемите на "ракетите" дойдоха от слабата стрелба на тима, но въпреки това в добавеното време техният лидер Джеймс Хардън се "събуди" и сам вкара 10 точки, за да приключи срещата с общо 21.

Хюстън приключи двубоя с едва 12 отбелязани тройки от 51 опита и само 10 вкарани наказателни удара от 28 изстрела от линията.

Най-резултатен за победителите с 22 точки бе Ерик Гордън, а за гостите от Детройт с "трипъл-дабъл" се отличи Блейк Грифин, който приключи с 21 точки, 10 борби и 10 асистенции. Андре Дръмънд пък вкара 17 точки и взе 20 борби.

Загубата на Детройт гарантира на Кливланд място в плейофите на НБА и теоретично. "Буталата" са с актив от 32 победи и 40 загуби, докато "кавалерите" има 43 успеха и 29 поражения.

Антъни Дейвис отбеляза 33 точки за победата на Ню Орлиънс със 128:125 над Лос Анджелис Лейкърс.

"Пеликаните" наваксаха 11 точки пасив в последната четвърт, за да постигнат 43-тия си успех през сезона. 12 от 24-те си точки в последната четвърт отбеляза плеймейкърът Рахон Рондо, а с 26 точки за победителите завърши Джру Холидей.

За Лейкърс с 28 точки приключи Кентейвиъс Колдуел-Поуп, по 23 прибавиха Джулиъс Рандъл и Брук Лопес, а с 22 остана новобранецът Кайл Кузма.