Шарлът победи Мемфис с фантастичните 61 точки разлика

Отборът на Шарлът Хорнетс постигна една от най-внушителните победи в историята на НБА, след като се наложи като домакин със 140:79 над тима на Мемфис Гризлис.

С основна заслуга за разгромния успех с 61 точки разлика бе гардът Кемба Уокър, който реализира 46 точки, макар въобще да не се появи в игра в последната четвърт. Уокър имаше 35 точки още до почивката, като завърши мача със стрелба 13 от 18 от игра и 10 от 14 от тройката за едва 27:56 минути игра.

Шарлът остана на една точка от клубния рекорд за най-много отбелязани в рамките на един мач, а също така разликата от 55 точки след края на третата четвърт е изравнена най-голяма преднина в ерата на часовника за нападение според статистиката на ЕСПН, като такава е била и преднината на Минесота срещу Чикаго на 8 ноември 2001 година.

Марвин Уилямс и Дуейн Бейкън добавиха по 15 точки за победителите, докато за Мемфис с 18 точки завърши Дуейн Селдън.