Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Кариерата на Гигс започна с гръмка победа над Липи, Бейл подобри рекорда на Ръш

Кариерата на Райън Гигс като национален селекционер на Уелс започна с гръмка победа с 6:0 над отбора на Китай, воден от легендарния Марчело Липи. Двата тима се срещнаха в Нанинг на полуфинал за "Чайна Къп", а "драконите" ще играят на финала срещу победителя от срещата между Уругвай и Чехия. Голямата звезда на Уелс Гарет Бейл (3', 21', 62') записа хеттрик и вече има 29 гола за националния отбор, с което подобри рекорда на Йън Ръш. Сам Воукс  (38', 58') добави две попадения, а младият Хари Уилсън (45') се разписа в дебюта си като титуляр.

Гарет Бейл започна, въпреки че се присъедини към състава ден по-късно. Младият Хари Уилсън, който днес навършва 21 години, стартира за първи път, а Деклан Джон се завърна в състава на "драконите". Райън Гигс заложи на схема 5-3-2, като Крис Гънтър и Бен Дейвис действаха като халф бекове.

Марчело Липи заложи на най-доброто, на което може да разчита. Звездата У Лей водеше атаката на домакините.

Уелс излезе напред в резултата още с първата си атака в мача - в третата минута. Хенеси изрита силно топката напред, Воукс свали с глава към Бейл, който се промъкна между двама бранители, проби в наказателното поле и стреля с левия крак в горния ъгъл.

В 21-вата минута Воукс отне от Джън в половината на домакините. Топката стигна до Бейл, който излезе сам срещу вратаря и пусна покрай него, вкарвайки 28-ия си гол за Уелс.

В 38-ата минута Воукс покачи на 3:0. Бейл центрира към далечната греда, а Кинг свали с глава към Воукс, който протегна крак, изпреварвайки бранителя до себе си.

В самия край на първата част талантът на Ливърпул Уилсън, който в момента играе под наем в Хъл Сити, направи 4:0. Воукс изведе младия нападател отдясно, а Уилсън използва скоростта си, справи се със защитата и със силен удар в далечния ъгъл отбеляза първи си гол за националния отбор. Уилсън изработи петия гол за Уелс. В 57-ата минута талантът навърза няколко бранители, след което подаде, без да гледа, към Воукс - 0:5.

В 62-рата минута Бейл оформи своя хеттрик. Ужасно слабата китайска отбрана отново остави звездата на Реал да спринтира необезпокояван от никого и да вкара рекордния си 29-и гол за Уелс, с който изпревари досегашния най-добър реализатор на "драконите" Йън Ръш.