Супер Краси Георгиев с 13 точки, Равена на финал за Чалъндж къп след драма и "златен" гейм

Българският център Красимир Георгиев и неговият италиански отбор Бундже (Равена) се класираха за големия финал на третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп след изключителна драма.

Георгиев и компания надделяха много трудно като гости над турския Малийе Пиянго (Анкара) с 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:19) в мач-реванш от полуфинала помежду им, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Башкент". Така след изненадващата домакинска загуба с 0:3, Равена стигна до т.нар. "златен" гейм. Италианският тим успя да спечели и него трудно с 16:14, с което се класира за финала.

Така на финала за Чалъндж къп Равена ще играе срещу гръцкия гранд Олимпиакос (Пирея), с националът Тодор Алексиев в състава си, който елиминира руския Газпром-Югра (Сургут) след две победи с по 3:0 гейма.  В първата среща от финала на 4 април (сряда) Краси Георгиев и съотборниците му ще бъдат домакини, а реваншът е седмица по-късно в Гърция.

Краси Георгиев изигра страхотен мач и заби 13 точки (2 блока и 79% ефективност в атака) за успеха

. Над всички за Равена пък бе австриецът Паул Бухегер с невероятните 35 точки (2 блока, 5 аса! и 55% ефективност в атака) за победата. За тима на Малийе сърбинът Михайло Станкович реализира 18 точки (2 блока, 2 аса, 61% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане). Македонският разпределител и бивш играч на българския Марек Гьорги Гьоргиев завърши с 3 точки (2 блока и 1 ас).