Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Силен Алексиев с 10 точки, Олимпиакос на финал за Чалъндж къп

Волейболният национал Тодор Алексиев и неговият Олимпиакос (Пирея) се класираха за финала на третия по сила европейски клубен турнир - Чалъндж къп. "Червено-белите" биха категорично у дома руския Газпром-Югра (Сургут) с 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) в мач-реванш от полуфинала помежду им, игран тази вечер пред над 1000 зрители в зала "Мелина Меркури".

Така след две победи с по 3:0 гейма Алексиев и компания ще играят на големия финал на турнира. Там Олимпиакос очаква италианския Бундже (Равена), с българският център Красимир Георгиев в състава си, който отстрани много драматично турския Малийе Пиянго (Анкара) след т.нар. "златен" гейм. В първата среща от финала на 4 април (сряда) "червено-белите" ще бъдат гости, а реваншът е седмица по-късно в Гърция.

Тодор Алексиев започна като титуляр за Олимпиакос и игра много силно в първите два гейма, след което бе заменен от Йоанис Румелиотакис. Българинът завърши с 10 точки (3 блока, 1 ас и 60% ефективност в атака) за успеха

. Финландският диагонал и национал Мико Ойванен бе най-полезен с 12 точки (46% ефективност в атака) за победата. За тима на Газпром-Югра влезлият като резерва Горан Биелица се отчете с едва 9 точки.