Супер Ели с успешна операция

Капитанката на женския ни национален волейболен отбор Елица Василева претърпя успешна артроскопия на дясното рамо. Хирургическата интервенция бе направена вчера в Италия, като Ели вече се възстановява.

Супер Ели се контузи по време на плейофите в руската Суперлига, в които нейния тим Динамо (Казан) победи като домакин Сахалин (Южно-Сахалинск) с 3:0 (26:24, 25:13, 25:22) в трети решителен мач от 1/4-финалите и се класира за полуфинали. Елица игра много силно в първите два гейма, като имаше основна заслуга за спечелването им. За огромно съжаление българската посрещачка се контузи в средата на третата част. При резултат 12:13 Ели падна лошо след атака и си нарани дясното рамо. Тя бе сменана принудително, а нейните съотборнички успяха да постигнат крайната победа.

"Една топка в защита и аз съм тук... артроскопията мина перфектно благодарение на д-р Порчелини. Сегс няколко дни възстановяване и се връщам към работата", написа Елица Василева в профила си в социалните мрежи под публикуваната снимка.

Въпреки тежката ситуация, обаче, ъя излъчва позитивност, като получи пожелания за бързо въстановяване от десетки фенове, които изразиха своята подкрепа.

Тази вечер отборът на Динамо (Казан) стартира без Василева срещу италианския Имоко Волей (Конеляно) в плейофите на най-престижния евротурнир Шампионската лига. Срещата е от 21,30 часа българско време, а реваншът е на 4 април (сряда) в Казан. Елица Василева ще пропусне мачовете от Шампионската лига, както и финалната фаза от руското първенство, като всички се надяват тя да бъде готова за Световното първенство в Япония през октомври, на което ще играе и националният отбор на България.

Екипът на Sportal.bg пожелава на Елица Василева успешно възстановяване и бързо връщане на игрището.