Сензацията от Индиън Уелс Анисимова с победен старт и в Маями

16-годишната Аманда Анисимова, която привлече вниманието на Индиън Уелс с достигането си до четвъртия кръг и отстраняването на две тенисистки от топ 25, направи успешен старт и в Маями. Получилата “айлд кард” за турнира американка елиминира китайката Кианг Ванг с 6:3, 1:6, 6:2 след час и 38 минути игра, въпреки че направи шест двойни грешки и нито един ас. Анисимова обаче бе солидна в своите сервис геймове, спасявайки пет от седем възможности за пробив на китайката.

Всъщност мачът можеше да се превърне в катастрофа за младата представителка на домакините, която усука глезен при последната точка в четвъртия гейм на третия сет. За щастие, контузията не се оказа сериозна и тя успя да затвори мача, осигурявайки си във втория кръг сблъсък с Гарбине Мугуруса.

Напред продължават още тенисистки с “уайлд кард” - Айла Томлянович (Австралия), Клеър Лиу (САЩ) и Бернарда Пера (САЩ).