Георгиев не игра при загуба на Рейнджърс, Хеттрик направи Панарин играч на деня

Артьоми Панарин беше определен за играч на деня в НХЛ след като наниза хеттрик за успеха на Калъмбъс Блу Джакетс с 5:3 като гост срещу Ню Йорк Рейнджърс, а също така подаде и асистенция за още един гол.

За него това е втори хеттрик в НХЛ, като предишният е през 2016 година с екипа на Чикаго, но пак срещу Рейнджърс.

На вратата на домакините се завърна Хенрик Лундквист, който отрази 26 удара. За него това беше първи старт от 9 март насам, което пък костваше мястото на вратаря от български произход Александър Георгиев.

Маркус Нуутиваара и Александър Венберг забиха другите два гола за победителите. Крис Крайдер, Мика Зибанеджад при числено превъзходство и Кевин Хейс от близко разстояние зе разписаха за Рейнджърс, които са 7-и в Столичната дивизия.

На второ място при звездите на деня беше нареден Кайл Конър, който вкара и двата гола за успеха на Уинипег Джетс с 2:1 над Лос Анджелис у дома. Победата оставя Джетс на 2-о място в Централната дивизия с 98 точки, на 8 от абсолютния лидер Нешвил. Второто попадение за Конър беше в 1:37 минута на продължението, а по този начин клубът вече удари собствения си рекорд за най-много победи през един сезон- 44.

Джонатан Маркъсасаулт вкара 23-ото си попадение през сезона, а Лас Вегас остава едноличен водач в Тихоокеанската дивизия с 99 точки. Днес те разгромиха с 4:1 Ванкувър Кенъкс, а останалите шайби бяха в сметката на Томас Татар, Коди Ийкин и Пиер-Едуар Белмар. Тимът е отбелязал 245 гола от началото на сезона.

2-ите в тази дивизия Сан Хосе разгромиха с 6:2 Ню Джърси Девилс и имат 91 точки, с 4 повече от 3-ите Кингс. Яник Хансен вкара първото си попадение през сезона, като влезе в мача в четвъртата нападателна линия заедно с Ерик Фер и Баркли Гуудроу. Логан Кутюр добави 30-ото си попадение, Джо Павелски и Микаел Бьодкер също записаха имената си при голмайсторите.