Поредно разочарование за Бушар

Канадската тенисистка Южени Бушар отпадна във втория кръг на квалификациите на турнира в Маями. Бившата №5 в света не успя да вземе дори сет срещу 116-ата в ранглистата на WTA шведка Ребека Петерсон и загуби с 4:6, 3:6. В момента Бушар също е извън Топ 100, като е само с 2 позиции по-напред от шведката.

Мачът започна с пробив в полза на Бушар, но веднага след това 24-годишната канадка допусна рибрейк. В седмия гейм Бушар отново проби, но пак загуби аванса си много бързо и Петерсон изравни за 4:4. В десетия гейм бившата финалистка на “Уимбълдън” и бивша полуфиналистка на Australian Open и “Ролан Гарос” отново се пропука на свой сервис и първата част приключи.

Вторият сет започна аналогично на първия - Бушар проби в първия гейм, но след това допусна да изостане в резултата с 1:3. Канадката изравни за 3:3, но не взе нито гейм повече и трябваше да се раздели с турнира още преди да са започнали срещите от основната схема.