Славина Колева и Петя Баракова с успех №4 в плейофите

Националките Славина Колева и Петя Баракова и техният Волей Алба-Блаж постигнаха четвърта победа в плейофната фаза, след като надиграха Щиинца Бакъу с 3:1 (23:25, 25:19, 25:23, 25:19) в четвърти двубой от надпреварата.

Колева бе титуляр в първите два гейма, след което отново се появи на терена, но като резерва. Посрещачката записа много добро представяне, като се отчете с 16 точки (1 ас, 2 блока, 65% ефективност в атака, 24% перфектно и 33% позитивно посрещане).

Петя Баракова бе в игра в първата част и след това в третата и четвъртата, реализирайки 3 точки (2 блока).

Най-резултатна бе Ана Клегер с 23 точки (1 блокада).

За Щиинца Дубравка Джурич приключи с 16 точки (2 аса, 5 блокади)

Алба-Блаж остава на втората позиция с общо 56 точки, на 6 от лидера КСМ Букурещ, но и с мач по-малко. Опонентките им са пети с 41 точки

Следващата среща е на 24 март (събота) с ЦСМ Търговище.

Междувременно тимът, който е воден от Дарко Закоч, привлече две сръбски националки Тиана Малешевич и Наташа Кръзманович, които да посилят тима за участието му във тунира Файнъл 4 на Шампионската лига, на койта Албе е домакин в Букурещ.