Слаб Голдън Стейт вкара рекордно малко точки срещу Сан Антонио

Шампионът в НБА Голдън Стейт изигра един от най-слабите си мачове за последните 5 години и логично отстъпи със 75:89 пред Сан Антонио като гост. Това обаче не бе единствената неприятна новина за "войните", след като най-добрият защитник в тима Дреймонд Грийн напусна контузен през втората четвърт.

В негово отсъствие ЛаМаркъс Олдридж се възползва максимално и реализира 33 точки за Сан Антонио, като 18 от тях дойдоха в заключителната четвърт на двубоя. Въпреки това гостите не се дадоха без бой и макар да изоставаха с 16 точки

в един момент от мача, в началото на последната четвърт поведоха с 63:61. Тогава обаче дойдоха минутите на Олдридж, който сам изведе Сан Антонио до победата.Пати Милс вкара 12 точки за победата на "шпорите", докато Дани Грийн остана с 11. За тима на Голдън Стейт, който бе без контузените звезди Стеф Къри, Клей Томпсън и Кевин Дюрант, най-резултатен бе новобранецът Куин Кук с 20 точки.