Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Шампионите от Нефтохимик на полуфинал след бърза победа над Марек (видео)

Действащият шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) се класира за полуфиналните плейофи във волейболната Суперлига. Момчетата на Найден Найденов биха категорично у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:20, 25:13, 25:17) в решителния мач №3 от 1/4-финала помежду им, игран тази вечер.

Теди Салпаров: Срещу Нефтохимик всички надскачат себе си

Така шампионите успяха да спечелят плейофната серия с 2-1 победи и да продължат напред към полуфиналите. Там Нефтохимик очаква силния тим на Пирин (Разлог), който елиминира Левски след 2-0 победи. На полуфиналите ще се играе до 3 победи от 5 мача. Първите две срещи са предвидени за петък и събота (23 и 24 март) в Бургас. От друга страна Марек завършва на 8-о място в крайното класиране.

Първия гейм на срещата започна доста оспорвано, но в крайна сметка домакините от Нефтохимик успяха да спечелят с 25:20. Във втората част интрига нямаше, а разликата още в средата на гейма набъбна до 9 точки полза на Нефтохимик - 15:6. След това просто се доигра - 25:13 и 2:0. Сценарият се повтори и в последния гейм - 25:17 и 3:0 за бургазлии.

Невероятен мач за Нефтохимик изигра Валентин Братоев, който заби фантастичните 26 точки (

5 блока!, 5 аса!

, 59% ефективност в атака, 48% позитивно и 20% перфектно посрещане) за победата. За тима на Марек Димитър Дулчев завърши с 13 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:20, 25:13, 25:17)