Каранга счупил носа на играч на Левски

Халфът на Левски Кали Тиам е със счупен нос от дербито с ЦСКА-София, съобщиха за Sportal.bg от клуба. Сенегалецът беше ударен с лакът от Фернандо Каранга през първото полувреме при загубата с 0:1. Тогава реферът Никола Попов отсъди фаул, но бразилецът не получи картон за това свое действие. Именно головата машина на "червените" стана герой в сблъсъка, след като вкара победното попадение в 85-ата минута.

Както е известно, бившият играч на Динамо (Москва) дебютира в дербито на "Васил Левски", като игра пълни 90 минути на мокрия терен.

По-рано през деня футболистът на 26-кратните шампиони е минал обстоен преглед, като станало ясно, че носът му е счупен в основната и през следващите три седмици ще играе и тренира със специална маска.

ЦСКА-София - Левски@@@Роденият на 7 януари 1994 година играч пристигна през зимата на "Герена". Той има договор за наем от унгарския МТК Будапеща до лятото. Специално Делио Роси пожела футболиста, като с идването си в България, полузащитникът стана твърд титуляр, като е играл в последните пет мача на отбора.
ЦСКА-София - Левски - част II@@@ Интересното е, че днес ръководство на Левски сезира Дисциплинарната комисия към БФС заради някои прояви на Фернандо Каранга. "Сините" изпратиха писмо с прикачени видео и снимки с действия на бразилския нападател на "червените".

Миналата седмица пък ръководството на Пирин (Благоевград), чрез своя официален сайт, излезе с позиция относно липсата на наказание за нападателя на ЦСКА-София след загубата с 1:2. Тогава шефовете на "орлетата" пуснаха видео с изцепки на Каранга в Благоевград, като поискаха наказание.

снимка: №2 Булфото