Царско село направи нова крачка към елита (видео)

Отборът на Царско село победи с 1:0 Созопол в мач от 21-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение отбеляза Павел Петков в средата на втората част. Тогава в 65-ата минута Петър Кюморджиев спъна в наказателното поле Божидар Кацаров и съдията Димитър Буров посочи бялата точка. Зад топката застана Петков, като първоначалният му удар бе спасен от резервния вратар Свилен Нотев, но при добавката кълбото вече беше във вратата.

Като цяло гостите от София бяха по-активният тим през целия мач и заслужено стигнаха до успеха. Пропуски пред вратата на домакините направиха още Петков и Светослав Диков. Созопол от своя страна едва в края на мача тръгна по-смело напред, но така и не успя да отмъкне нищо от срещата.

По този начин Царско село запази преднината си от три точки на върха в класирането на Втора лига. Царете записаха шеста поредна победа и вече са с 47 точки на първо място, докато вторият Ботев (Враца) е с 44. Созопол от своя страна започва да губи надежди за спасение и остава на предпоследно място с едва 14 точки, което е на цели десет под чертата.