››   Анкета

Заслужено ли Франция стана световен шампион?

›› Булевард

Един жест, който означава повече от хиляди думи

Националният отбор на Хърватия се завърна триумфално, макар и без световната титла. Отборът, воден от Златко Далич, спечели сребърните медали, след като игра исторически финал с Франция и загуби с 2:4 от тима на ...

Локомотив (Варна) отново триумфира с Купата на България (видео)

19 март 2018 | 12:53
Отборът на Локомотив (Варна) не допусна изненада и отново спечели Купата на България по хандбал при мъжете. "Железничарите" бяха абсолютни фаворити и спечелиха трофея след успех с 32:24 гола над Добруджа (Добрич) във финала на турнира. Двубоите от финалната четворка се проведоха в спортната зала на гр. Кубрат, а "черно-белите" триумфираха за юбилеен 10-и път в надпреварата. По този начин те изравниха рекорда на ЦСКА (София), който дълги години бе най-успешният тим в турнира за Купата.

Локо продължава доминацията си в родния мъжки хандбал през последните години, след като вдигна трофея за четвърта поредна година. Това се случва за втори път в историята на "железничарите" след периода 2006-2010 година. Няма друг отбор, който е успявал да спечели Купата в четири последователни издания.

Варненци са се устремили и към защита на титлата от мъжката "А" РХГ, която си осигуриха за девети път в историята през 2017 година. Ако хандбалистите на треньора Никола Карастоянов грабнат златните медали и в края на настоящия сезон, то те ще изравнят постиженията на НСА и ЦСКА, които са десеткратни шампиони на България. Напълно възможно е след година Локо вече да е най-титулуваният клуб в историята на мъжкия хандбал у нас.

А на финала в Кубрат "черно-белите" демонстрираха превъзходството си още през първото полувреме. На почивката преднината им бе пет гола - 16:11, а през втората част Добруджа не съумя дори да бъде близо до възможност за обрат. Бранимир Балчев и Тансер Юсню играха великолепно за победителите, отбелязвайки съответно 11 и 9 гола - над 62% от попаденията на варненци.

Тимът от Добрич също заслужава поздравления за пробива си до двубоя за купата, както и за упоритостта в битката с Локомотив. "Жълто-зелените" бяха подгласници на "железничарите" и в шампионата през 2017 година. Бронзовите медали в турнира спечели тимът на Чардафон, за да бъде напълно точно повторено подреждането от миналото първенство. В мача за третото място габровският отбор надигра Спартак (Варна).