Болоня си тръгна с точка от Рим (видео)

Отборът на Болоня измъкна равенство 1:1 като гост на Лацио в двубой от 29-ия кръг на Серия А. Гостите откриха резултата още в третата минута, когато Симоне Верди се разписа.

Резултатът се запази само 13 минути, след като в 16-ата Лукаш Лейва изравни. Феновете на Лацио обаче не видяха попаденията, тъй като бойкотираха началото на мача в знак на протест срещу съдийските грешки срещу техния тим.

"Бианкочелестите" нямаха сили за пълен обрат, тъй като в краката на футболистите на Симоне Индзаги имаше много умора от тежкия мач в Лига Европа срещу Динамо в Киев и  победата с 2:0, която ги класира на 1/4-финалите.

Така Лацио остана пети с 54 точки и изостава на една от четвъртия Интер, който е с мач по-малко заради отлагането на дербито с Милан за април. Болоня пък е 11-и с 34.