Кристиано "подпали" мрежите, голов фестивал в Мадрид (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели у дома с шумното 6:3 срещу Жирона в двубой от 29-ия кръг на Ла Лига. "Сантиаго Бернабеу" видя цял сак топки в мрежата, като цели четири пъти се разписа Кристиано Роналдо (11, 47, 64 и 90). Лукас Васкес (58) и Гарет Бейл (86) също вкараха за европейския крал. Гостите от "Монтиливи" реализираха цели три попадения чрез Кристиан Стуани (29 и 67) и Хуанпе (88). Въпреки победата Реал остава на цели 15 точки от водача Барселона.

Зинедин Зидан заложи на 4-4-2 с Карим Бензема и Кристиано Роналдо на върха на "бялото" нападение, подкрепяни по крилата от Лукас Васкес и Марко Асенсио. Лука Модрич и Каземиро останаха на скамейката. Пабло Мачин подреди 3-4-2-1 с Кристиан Стуани в предни позиции.

Реал Мадрид - Жирона@@@

Домакините натиснаха в началото на мача и пресираха високо своя съперник. В четвъртата минута Йохан Мохика сбърка, заобиколен от трима, Марко Асенсио се устреми напред и беше спънат на дъгата. Кристиано шутира силно от статичното положение, но вратарят Ясин Буну се намеси и изби над гредата. В седмата гостите от каталунския град отново не се ориентираха добре, създадоха суматоха в наказателното си поле, Бензема подаде към Лукас Васкес, който фронтално сам срещу вратаря стреля в неговото тяло.

Реал Мадрид - Жирона 6:3@@@

В десетата "червено-белите" сътвориха първата опасност пред Кейлор Навас. Борха Гарсия завъртя топката извън наказателното поле, а костариканският страж не рискува и изби. Само минута по-късно отбраната на жиронци беше матирана. След късо изпълнение на корнер Тони Кроос подаде към непокрития Роналдо на дузпата, който мигновено шутира към далечния ъгъл и не остави шансове на вратаря - 1:0. Така португалецът се разписа срещу 31-ия си съперник в Примера. До момента CR7 не е вкарал единствено във вратата на Леганес.

Гостите реагираха с добра възможност в 15-ата минута. След центриране на Мохика отляво Порту надскочи Марсело, но насочи с глава покрай гредата в аут. В 23-ата Кроос се засили, залъгвайки, че ще шутира от дистанция, но пусна тънък пас за Лукас Васкес. Бившият играч на Еспаньол овладя мигновено и стреля в мрежата, но при вдигнат флаг за засада. Повторенията показаха, че Роналдо е в засада, а Васкес по-скоро е в редовна позиция.

В 28-ата Навас се справи с опасен удар на Порту. Топката отиде встрани и Даниел Карвахал извърши нарушение. Алекс Гранел центрира от статичното положение, а Стуани заби топката с глава, оставен непокрит около дузпата - 1:1. Врататарят на "лос меренгес" не можа да реагира на силния удар в десния му ъгъл. В 36-ата Асенсио отправи страховит удар от фал, но Буну реагира блестящо. В 42-ата Роналдо шутира от 26 метра, топката рикошира в стената и след това беше уловена от вратаря. Полувремето завърши с атрактивна задна ножица на Кристиано - топката обаче отиде прекалено далеч от вратата.

Втората част стартира с великолепна атака на "лос бланкос". В 47-ата минута Васкес намери Бензема, а той хитро изведе Кристиано, който шутира в напречната греда, след което топката премина голлинията по атрактивен начин - 2:1. В 52-ата дебютантите изградиха добро нападение през центъра, а Стуани беше фаулиран току пред наказателното поле. Мохика заложи на силата при изпълнението и прати топката много високо.

В 58-ата мадридчани развиха нова добра атака на скорост. Бензема центрира отляво към дузпата, Роналдо спря топката и вместо да се завърти и стреля подаде към връхлитащия Лукас, който насочи много точно до гредата - 3:1. В 62-ата включилият се Начо игра с глава и нацели напречната греда. В 64-ата Асенсио подаде страхотно към Бензема, който от седем метра не успя да вкара, Буну изби, но Роналдо бе на точното място и почти от голлинията оформи своя хеттрик. За 50-и път в кариерата си португалецът завърта хеттрик. Три минути по-късно Стуани надскочи Карвахал и реализира с техничен удар до гредата - 4:2.

В 70-ата Зинедин Зидан пусна в игра Гарет Бейл и Лука Модрич. В 79-ата Стуани беше много близо до нов гол, но след насочването му с глава кълбото мина встрани. По-малко от минута по-късно Рафаел Варан направи глупост и подаде към Стуани в наказателното поле. Плонжът на Навас обаче не позволи на уругваеца да вкара.

В 86-ата Бейл се измъкна от засадата и прати топката покрай вратаря, реализирайки пети гол за Мадрид. Две минути по-късно домакините допуснаха трето попадение, отново с глава. Хуанпе беше оставен абсолютно сам и реализира от пет метра, разстрелявайки Навас за 5:3. В 90-ата Кроос изведе Роналдо и той мушна четвъртия си гол в мача.

Реал Мадрид показа убийствена атака, но и пропусклива защита. Предстои пауза за национални отбори.