Рилски спортист спечели във Варна

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа поредна победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като в среща от XX кръг се наложи при визитата си на Черно море Тича (Варна) с 91:67 (23:21; 17:21; 29:18; 22:7).

Дерек Райт беше най-резултатен за победителите – 22 точки, а Шелдън Джетър и Травис Тейлър приключиха с по 15 точки.

Николай Грозев вкара 21 точки за домакините от Варна, а Симеон Илиев се отчете със 17 точки.

„Моряците“ започнаха силно и успяха да поведат с 9:1, но след това отстъпиха инициативата на гостите от Самоков, които започнаха да топят изоставането си и в края на периода дори стигнаха до пълен обрат – 23:21 след два фала на Тейлър.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров увеличиха преднината си до шест точки в началото на втория период, но в последните пет минути на първото полувреме Георгиев, Грозев и Острев демонстрираха отличен мерник, с който върнаха лидерската позиция на Черно море – 42:40 на почивката.

Баскетболистите на Рилецо дадоха начало на категоричния си успех през третата четвърт, когато отново поеха лидерството и дръпнаха с девет точки – 69:60, а в заключителните десет минути самоковци бяха безпощадни и достигнаха до още по-категорична победа – 91:67.