Еър Теди и Галатасарай загубиха полуфинал №1 в Турция

Волейболният национал Теодор Тодоров и неговият Галатасарай (Истанбул) загубиха първия си мач от полуфиналните плейофи на турската Лига 1. Тодоров и компания отстъпиха у дома на Аркас (Измир) с 1:3 (17:25, 23:25, 25:19, 22:25) в среща №1 от серията помежду им, играна този следобед.

Така Галатасарай изостава в плейофната серия с 0-1 победи. Играе се до 2 победи от 3 мача. Вторият мач между двата тима е в събота (24 март) от 15,30 часа българско време.

Еър Теди влезе за малко като резерва за Галатасарай във втория и четвъртия гейм, но без да се отчете с нито една точка

. Най-резултатен за "Джим бом" пък бе отново бившият играч на Марек Окелло Дауди с 23 точки (1 блок и 54% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успех. За тима на Аркас Адис Лагумджия заби също 23 точки (4 блока и 48% ефективност в атака) за победата.