Фиорентина си тръгна с победа от Торино (видео)

Отборът на Фиорентина записа трета поредна победа в Серия "А". Футболистите на Стефано Пиоли надвиха Торино с 2:1 и си тръгнаха с трите точки от стадиона на "биковете". Най-интересното в срещата се случи след почивката. В 59-ата минута френският халф на гостите Жордан Верету открадна топката от отбраната на Торо и с премерен шут порази мрежата - 1:0.

В 86-ата минута обаче голмайсторът на домакините Андреа Белоти засече красиво прехвърлящ пас и резултатът бе изравнен. В добавеното време реферът Клаудио Гавилучи назначи наказателен удар за "виолетовите" и Сирил Теро с мощна тупалка в средата на вратата донесе успеха на своите. Така с две "френски" попадения Фиорентина спечели сблъсъка на средняците в класирането на калчото.