Саутхамптън на полуфинал за Купата (видео)

Саутхамптън се класира за полуфиналите на Купата на Англия. “Светците” спечелиха с 2:0 при гостуването си на Уигън в дебюта на Марк Хюз като мениджър на тима. Пиер-Емил Хьойберг откри резултата след малко повече от час игра, като малко по-рано Кристиан Уолтън бе спасил негов удар с глава.

Вратарят на Уигън направи отлично спасяване при дузпа, изпълнена от Маноло Габиадини, след като Дан Бърн бе повалил нападателя. Седрик Соарес се разписа в самия край на срещата, за да оформи крайното 0:2.

Малко преди попадението тимът на Пол Кук бе близо до изравняване, но ударът на Джак Стивънс с глава мина над вратата. Габиадини също можеше да се разпише през второто полувреме след грешка на Нейтън Бърн. Преди почивката Уигън доминираше и пропусна няколко добри възможности.

Така Марк Хюз започна с успех кариерата си в Саутхамптън, който ще играе на полуфиналите за първи път от 2003 г. Основната цел пред Хюз обаче си оставане във Висшата лига.

УИГЪН - САУТХАМПТЪН 0:2
0:1 - Хойберг (62)
0:2 - Соарес (91)