Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Виляреал извади златен жокер и удари Атлетико в края (видео)

Отборът на Виляреал направи късен обрат срещу Атлетико Мадрид на своя стадион и надви “дюшекчиите” с 2:1 в мач от 29-ия кръг на Примера дивисион. В герой за “Жълтата подводница” се превърна 20-годишният турски нападател Енес Юнал с двата си гола в края (82, 90+1). Преди това френската звезда Антоан Гризман бе извел Атлетико напред след спорна дузпа в 20-ата минута.

Атлетико продължава да е втори в класирането, но вече на 11 точки зад убедителния водач Барселона. Виляреал пък е пети, на цели 10 точки зад четвъртия към момента Реал Мадрид.

В 19-ата минута Антоан Гризман падна в наказателното поле на “Жълтата подводница” след съприкосновение с Хауме Коста и реферът Давид Фернандес Борбалан посочи бялата точка. Решението на арбитъра изглеждаше спорно, но така или иначе Гризман с отлично изпълнение даде аванс на “дюшекчиите” в резултата.

В 25-ата минута тимът на Диего Симеоне бе много близо до втори гол. След подаване отдясно заелият много добра позиция в наказателното поле на Виляреал Коке уцели левия страничен стълб на вратата на Серхио Асенхо.

В средата на второто полувреме имаше ситуация, в която реферът Борбалан може би трябваше да отсъди и дузпа в полза на Виляреал Карлос Бака падна в наказателното поле на Атлетико след съприкосновение с Хосе Хименес и изглеждаше, че има основания за отсъждането на 11-метров наказателен удар.

В 82-ата минута появилият се на терена малко по-рано за Виляреал Енес Юнал изненада отбраната на мадридчани и изравни резултата. Турчинът изпрати топката във вратата на Ян Облак с прекрасен удар с глава след центриране на Алваро Гонсалес.

Обратът стана факт в първата минута на добавеното време, когато отново Юнал преодоля Облак - с удар отблизо, след като бе изпуснат от защитата на гостите. В последните секунди Витоло си изпусна нервите и блъсна противников играч, за което получи червен картон.

Така Виляреал взе ценна победа в битката за място в Лига Европа през следващия сезон, а Атлетико се отдалечи още повече от Барса.