Миши пак "прелетя" над защитата за радост на Борусия (Д) (видео)

С шестия си гол в седем мача за Борусия (Дортмунд) в първенството Миши Батшуай донесе нова победа за тима - 1:0 срещу Хановер 96. Преостъпеният от Челси нападател беше точен с атрактивно изпълнение в 24-ата минута. При всяко едно от попаденията на белгиеца в Бундеслигата “жълто-черните” са повеждали в резултата, което още повече показва колко важен е той за отбора.

Успехът утвърди Борусия на трето място в класиране само на точка от втория Шалке 04. Бундеслигата остана единствената надпревара за играчите на Петер Щьогер, след като в четвъртък те отпаднаха от Лига Европа.

Дортмунд изигра силен мач, в който обаче удари две греди и направи още няколко пропуска. Още в 1-ата минута Батшуай нацели гредата, а минута преди края, когато гостите вече бяха се оголили в търсенето на изравняването, страничният стълб спря и Максимилиан Филип.

Отборът от Хановер не беше безобиден съперник и може да съжалява. В 40-ата минута Пирмин Швеглер имаше отлична възможност за гол, а в 81-ата минута попадение на “96” беше отменено заради много спорна засада.

Тимът на Андре Брайтенрайтер има сериозни проблеми с постигането на добри резултати и в последните си пет мача е спечелил само точка.

След предстоящата пауза в първенството Борусия ще пътува до “Алианц Арена” за голямото дерби с Байерн (Мюнхен), след което баварците могат да спечелят титлата.