Иличич и Аталанта се разправиха с Верона (видео)

Тимът на Аталанта помете с 5:0 като гост Верона в среща от 29-ия кръг на Серия “А”. Хеттрик за бергамаските направи Йосип Иличич (45+4-д, 48, 69), а по едно попадение реализираха Браян Кристанте (2) и Алехандро Гомес (71). Аталанта се намира на седмо място в класирането с 44 точки (на 6 зад шестия Милан - б.р.). Верона пък заема предпоследното 19-о място с 22 точки.

Още във втората минута Браян Кристанте даде аванс на гостите от Бергамо в резултата. Намиращият се в наказателното поле на противника Кристанте получи шанс да стреля и с точен удар през куп играчи в жълти екипи успя да изпрати топката в мрежата зад Николас.

В 23-ата минута Ридер Матос от Верона уцели греда, а в 43-ата гол на Алехандро Гомес за Аталанта бе отменен след намесата на системата ВАР.

Дълбоко в добавеното време на първата част реферът Марко Ди Бело, след консултация с ВАР, отсъди дузпа в полза на Аталанта за фал на Мохамед Салим Фарес срещу Андреа Петаня. В 4-ата минута на добавеното време Йосип Иличич реализира с безупречно изпълнение дузпата и гостите вече имаха два гола аванс в резултата.

През второто полувреме Иличич се развихри и в 48-ата минута направи резултата 0:3. Словенецът нахлу в наказателното поле на веронци и с мощен шут опъна мрежата зад Николас. В 69-ата минута Иличич оформи своя хеттрик с нов страхотен изстрел с левия крак, а две минути по-късно Папу Гомес реализира пето попадение за Аталанта. Гомес бе точен с добавка с глава от голлинията, след като Николас първоначално парира удар на Петаня.

В 83-ата минута Гомес уцели греда и повече голове във вратата на Верона не бяха отбелязани.