"Фараона" и "Нинджата" донесоха нова победа на Рома (видео)

Отборът на Рома се наложи с 2:0 като гост над Кротоне в мач от 29-ия кръг на италианската Серия “А”. “Джалоросите” се поздравиха с победата след голове на Стефан Ел Шаарауи (39) и Раджа Наинголан (75). Рома заема трето място в класирането с 59 точки, а Кротоне е на 18-а позиция с 24 точки и на тима му предстои тежка битка за оцеляване в елита.

През първата част действията се развиваха предимно в половината на домакините от Кротоне, но сериозните положения за гол липсваха. Все пак, в 39-ата минута “вълците” излязоха напред в резултата. Александър Коларов с отлично центриране отляво намери в наказателното поле на домакините Стефан Ел Шаарауи и "Малкия фараон" от съвсем близко разстояние отклони топката от въздуха във вратата на Алекс Кордас.

В добавеното време на първата част Коларов едва не си отбеляза куриозен автогол. Той опита да избие топката след центриране на противников футболист, но отиграването му бе много нескопосано и топката мина на сантиметри встрани от вратата на Алисон Бекер.

В началото на втората част треньорът на Кротоне Валтер Дзенга бе отстранен от рефера Лука Банти заради бурен протест. Секунди след това пък Един Джеко пропусна прекрасен шанс за 0:2 след пас на Раджа Наинголан отляво.

В 56-ата минута Кротоне пропиля златен шанс за 1:1. Защитникът на Рома Федерико Фасио допусна груба грешка, която позволи на Марчело Трота да му открадне топката и да се откъсне напред. Трота остана очи в очи с Алисон, но бразилският страж на столичани направи отлично спасяване, а Адриан Стоян стреля много лошо при добавката и гостите се измъкнаха в тази ситуация.

В 75-ата минута Раджа Наинголан успокои съотборниците си и на практика реши мача в полза на “вълците”. “Нинджата” получи топката пред дъгата на наказателното поле на Кротоне и с блестящ изстрел я изпрати в долния десен ъгъл на Кордас - 0:2.

В 80-ата минута обаче топката като по чудо не попадна във вратата на Рома след страхотно разбъркване пред Алисон. Минута преди края пък влезлият в игра преди броени минути Дженгиз Юндер направи невероятен пропуск, след като получи великолепен пас от друга резерва днес - Алесандро Флоренци, но вместо да отбележи един от най-лесните голове в кариерата си, уцели футболист на Кротоне. Тази ситуация обаче нямаше никакво значение и тимът на Еузебио Ди Франческо взе три ценни точки в борбата за място в Топ 4.