Центурион Икарди не се сърди, че не е повикан в националния

Най-новият “центурион” в Серия “А” Мауро Икарди имаше куп поводи за усмивки след историческия си мач за Интер при разгромната победа с 5:0 в иначе очаквания да бъде сериозен и равностоен сблъсък със Сампдория от 29 кръг на Калчото.

Аржентинският стрелец реализира четири от попаденията за “нерадзурите”, като го направи само в рамките на 21 игрови минути, като оформи хеттрика си още през първото полувреме.

Той наниза първия си гол от дузпа за нарушение срещу Рафиня Алкантара, като още тогава направи нещо впечатляващо, защото преодоля от бялата точка вратаря Емилиано Вивиано, който преди това бе спасил четири поредни дузпи. Второто попадение на Маурито бе изключително красиво, защото го реализира с пета и именно по този начин стигна юбилейната бройка 100 в Серия “А” (3 с екипа именно на Сампдория).

Така той стана шестият най-млад “центурион” в Калчото, но не спря дотук, защото малко по-късно довкара отблизо топката, за да оформи хеттрика си.

102-ият гол на Икарди падна в началото на втората част с изумителен изстрел от воле от неудобна позиция. На почивката капитанът на “нерадзурите” смени бутонките си със специални такива, на които е изписано числото 100.

“Много исках да стигна стотния гол и не спирах да го търся. Като цяло отборът изигра много силен мач и самите точки са по-важни от головете. Много беше важно да спечелим, раздадохме се, продължихме добрата тенденция от миналия мач, когато хвърлихме всичко при равенстовто с Наполи.

Футболът е странен понякога, защото имаше двубои, в които по наивен начин изпускахме точки и прахосахме добрата инерция от началото на сезона. Имаме си цел този сезон и трябва да я постигнем - класиране в Шампионска лига.

Говорих със Сампаоли още преди да обяви състава за националния отбор. Знаех от самото начало, че няма да получа повиквателна, което е нормално. Тогава бях контузен и не бях играл от месец, така че бе напълно нормално всичко”, обясни Маурито.