Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Севиля се изложи дни след великата победа (видео)

Само няколко дни след паметната си победа над Манчестър Юнайтед в Шампионската лига отборът на Севиля се провали на домашна сцена срещу един от слабаците в Ла Лига. Тимът на Винченцо Монтела се представи ужасяващо и загуби с 1:2 в гостуването си на Леганес, с което вече има 12 поражения от 29 кръга и рискува да изпадне от шестицата.

Севилци не показаха нищо от видяното на “Олд Трафорд” и до 90-ата минута бяха уцелили вратата само два пъти. Унай Бустига вкара първия гол в 41-ата минута, а в 69-ата Хави Ерасо удвои. Едва в заключителните секунди Мигел Лаюн вкара за състава от Андалусия.

Гостите стигнаха до попадение в момент, в който бяха с човек по-малко, след като в 84-ата минута Пабло Сарабия беше изгонен за два жълти картона. Това е голям минус за Монтела, защото в следващия кръг Севиля гостува на Барселона.

Леганес е 12-и в класирането, на 15 точки от опасната зона, което е най-важно за отбора.