Много тежък мач, но Федерер се пребори за рекордна победа (видео)

Много тежък мач, но Федерер  се пребори за рекордна победа (видео)

Световният №1 Роджър Федерер се класира на финала на "Мастърс"-а в Индиън Уелс, където очаква победителя от втория полуфинал, в който съперници са Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) и Милош Раонич (Канада).

36-годишният Федерер имаше много труден мач с 15-години по-младия хърватин Борна Чорич на полуфиналите. Швейцарецът успя да надделее с 5:7, 6:4, 6:4 след близо 2 часа и половина игра, но младият хърватин бе доста близо до победата. Чорич водеше със сет и 4:2 във втората част, но не успя да се възползва от предимството си. В третия сет Чорич на два пъти имаше аванс от един пробив и бе на точка от преднина от 5:3, но в крайна сметка преклони глава пред миналогодишния шампион Федерер, който утре ще се опита да спечели шеста титла в осмия си финал в престижния турнир.

В първия сет играта бе много равностойна, като двамата тенисисти печелеха убедително геймовете, в който сервираха. Частта вървеше към тайбрек, но в 11-ият гейм, в който Федерер имаше началния удар, Чорич притисна носителя на рекордните 20 титли от "Големия шлем" и успя да се пребори за първата точка за пробив в двубоя. Хърватинът реализира втората и поведе с 6:5, а след това със своя сервис затвори първата част.

Нещата продължаваха да се развиват зле за защитаващия титлата си от 2017 година Федерер, който бе пробит още на старта на втория сет. Резултатът се движеше 2:0, 3:1 и 4:2 за Чорич, но в осмия гейм Роджър успя да се върне в мача, пробивайки на 30 за 4:4. След това ветеранът излезе напред при 5:4, а после реализира втори пореден пробив, с което изпрати мача в решаващ трети сет.

В самото начало на третата част двамата си размениха по един пробив, като първи противниковото подаване спечели Чорич, но 21-годишният хърватин не успя да задържи аванса си. При 3:3 заемащият 49-о място в ранглистата преди началото на турнира Чорич отново проби, но пак веднага след това допусна рибрейк и това сякаш го пречупи. В последните два гейма хърватинът не взе дори точка и трябваше да се примири с поражението, но въпреки това за първи път в кариерата си игра полуфинал на турнира от категорията "Мастърс".

Федерер пък вече може да се похвали с най-добрия старт на сезон в кариерата си - 17 поредни победи, като продължава да няма поражение от началото на 2018 година. Предишният най-добър старт на сезон на Федерер бе през изключително успешната за него 2006-а, когато швейцарецът започна с 16-0 по пътя към невероятните 92 победи през годината.