Септември (Симитли) удари Беласица

Септември(Симитли) и Беласица(Петрич) изиграха истинско местни дерби на стадион "Септември", като домакините спечелиха с 3:1. След асистенция на Ивайло Иванов, Евгени Тунтев пое и вкара за 1:0 в 30-та минута. В последната минута на полувремето чрез Васил Тачев гостите от Петрич стигнаха до изравнителен гол. Повратният момент дойде в средата на втората част, като Борислав Хазуров от дузпа отново изведе домакините напред. В 4-минутно продължение, Йоан Петров се възползва от грешка на бранителите и отбеляза невероятно красив гол и донесе победата на отбора си с 3:1.

"Получи се истинско дерби, много груба грешка в 45-та минута позволихме на Беласица да се върнат в мача и да си помислят, че могат да променят мача. Като цяло можехме да играем много по-добре, но резултатът е добър и мисля, че ние бяхме много по-добрия отбор. Доволен съм от отбора си и точките, които взехме днес", коментира старши-треньорът на Септември Спас Стоименов.