Хетафе спечели с обрат в Сан Себастиан (видео)

Отборът на Хетафе надигра с 2:1 Реал Сосиедад в мач от 29-ия кръг на Ла Лига, игран в Страната на баските. Тимът на Еусебио изигра силно първо полувреме, но така и не се оттегли с гол преднина. Вилиан Жозе откри в 22-ата минута, а Дакунам Джене изравни в 45-ата. В 51-ата Анхел Родригес донесе трите точки за гостите от мадридското предградие.

Срещата започна с домакински натиск. В десетата минута Вилиан Жозе нацели греда. В 22-ата повиканият в състава на Бразилия Жозе отбеляза за 1:0. Игор Субелдия центрира отдясно и южноамериканецът реализира с красив удар с глава, насочвайки топката в близкия горен ъгъл. Въпреки че първото полувреме мина изцяло под диктовката на “чури урдин”, секунди преди почивката кастилският тим изравни резултата. Джене беше точен с глава от десет метра - 1:1.

Второто полувреме започна шокиращо за домакините. В 51-ата минута Амат Н’Диайе подаде към Анхел Родригес, който напредна и шутира много силно и точно към горния ъгъл - 1:2. В 66-ата гостите от “Колисеум Алфонсо Перес” имаха двойна възможност за трети гол, но Амат и Франсиско Портийо изпуснаха. До края Реал Сосиедад не създаде почти нищо интересно пред вратата на Висенте Гуаита.

Хетафе е в средата на класирането, а баските са в долната половина на таблицата, но далеч от зоната на изпадащите.