Киров за напускане на Ботев Пд: Провокация! Няма да коментирам

Наставникът на Ботев (Пловдив) Николай Киров нарече провокация слуховете, че ще напуска канарчетата. “В България постоянно има такива провокации и не искам да ги коментирам”, каза Киров след домакинската победа с 3:0 над Дунав.

“Важното беше, че постигнахме хубава победа. Създадохме доста положения и ситуации. С изключение на първите 10 минути владеехме играта. Вкарахме три хубави гола, можеше и още.

Разговаряхме със състезателите, че трябва да бъдем концентрирани от първата минута. Направиха го. Важното е да има настроение в играта. Когато топката е в наше пиртежание, ни се получават нещата. Започнахме да работим на по-високо ниво. В първета шестица са доста сериозни отбори, а имаме и мачове за купата”, заяви след срещата доволният наставник на пловдивчани, който “открехна вратата” за предстоящата лятна селекция на тима.

“Желаех Васил Шопов още през зимата. Дали ще дойде, зависи от ръководителите на нашия клуб”, каза Киров по повод плеймейкъра на Дунав (Русе).