Вердер изпълни главната си задача

Тимът на Вердер (Бремен) постигна убедителна победа с 3:1 при визитата си на Аугсбург в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата, с което може да се каже, че си гарантира мястото в елита. Третият успех в последните четири мача отдалечи състава на 8 точки от опасната зона.

Освен това гостите сложиха край на поредицата си от четири поредни загуби срещу този отбор, в които бяха допуснали 10 гола. Попаденията за победителите отбелязаха Ишак Белфодил (5’, 40’) и Макс Крузе (82’), а за домакините - Рани Кедира (63’).

Още първата минута предвещаваше победата на Вердер, когато само вратарят на Аугсбург предотврати гола след удар на Максимилиан Егещайн. В 5-ата минута обаче и той беше безпомощен. Тогава Белфодил получи топката в дясно на наказателното поле, навлезе, излъга бранител на домакините и с изстрел в далечния ъгъл откри резултата.

Доминацията на Вердер през първото полувреме продължи и очаквано гостуващият отбор отбеляза втори гол преди почивката. Голмайсторът отново беше Белфодил в 40-ата минута. Марвин Хитц изби удар на алжиреца право в него и топката влетя в мрежата за 0:2.

Втората част предложи на зрителите много вълнуващ футбол, изпълнен с голови възможности пред двете врати. В 54-ата минута след изпълнение на корнер защитник на баварците изби удар от голлинията, а три минути по-късно Егещайн нацели напречната греда, след като негов шут рикошира в бранител на домакините.

Те отговориха с най-добрата си възможност до този момент в мача в 63-ата минута, когато Каиуби стреля извън наказателното поле, но стражът на Вердер изби в корнер. При изпълнението му играчите на Аугсбург отиграха добре ситуацията и Рани Кедира с глава намали резултата.

В следващите пет минути двата тима си размениха по една греда. Първо удар с глава на Теодор Гебре Селасие срещна напречната греда, а след изпълнение на пряк свободен удар в полза на Аугсбург гредата помогна и на Иржи Павленка.

След това последва нов натиск на Вердер, който даде резултат в 82-ата минута, когато много активният в този двубой Макс Крузе записа името си сред голмайсторите в мача след хубав шут от границата на наказателното поле за крайното 1:3.

Така “бременските музиканти” имат само 1 загуба в последните си седем мача в първенството и заемат 12-ото място във временното класиране с 33 точки. Днешният им съперник има 2 пункта повече от тях, което им отрежда 10-ата позиция.