УБА помечта за малко, но след това се върна към действителността (видео)

Уест Бромич допусна седма поредна загуба в Премиър лийг, след като отстъпи с 1:2 като гост на Борнемут. "Дроздовете" поведоха с гол на Джей Родригес (49'), но след това домакините стигнаха до пълен обрат благодарение на попаденията на Джордън Айб (77') и Джуниър Станислас (89'). Така Борнемут сложи край на серията си от четири мача без успах. УБА пък очевидно вече се примирява с мисълта, че през следващия сезон ще играе в Чемпиъншип.

Второто полувреме започна обнадеждаващо за селекцията на Алън Пардю. В 49-ата минута Гибс центрира отляво, Рондон свали с глава на далечната греда, а Джей Родригес засече от въздуха, вкарвайки деветия си гол през сезона. Домакините обаче успяха да стигнат до пълен обрат в рамките на 12 минути. В 79-ата Джордън Айб изравни с удар от около 25 метра. Бен Фостър не се намеси добре и позволи на топката, която тупна пред него, да влезе в далечния ъгъл на вратата му. Минута преди края на редовното време Джуниър Станислас направи пълен обрат след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Борнемут заема 11-а позиция с 36 пункта. Уест Бром е на дъното с 20 точки - на 10 от спасителната зона, като "дроздовете" имат седем мача до края.