Валенсия се вдигна над Реал Мадрид след мач с 4 гола (видео)

Отборът на Валенсия временно се изкачи на третата позиция в Примера, след като постигна 18-ата си шампионатна победа - 3:1 над Алавес в динамичен мач от 29-ия кръг. Родрио Морено (19), Симоне Дзадза (34) и Виктор Лагуардия (54-автогол) зарадваха многохилядната публика на “Местайя”. Рубен Собрино (49) беше точен за баските, водени от Абелардо Фернандес.

В 11-ата минута Нето спаси след удар с глава на Рубен Собрино. Четири минути по-късно Фернандо Пачеко се прояви майсторски при шут на Даниел Парехо. Домакините откриха резултата в 19-ата след хубав извеждащ пас на Дзадза и техничен удар на Родриго. “Прилепите” на Марселино продължиха да атакуват и да създават положения. В 34-ата Дзадза удвои след много добро насочване по диагонала, но при съмнително положение за засада. В 42-ата съдията подмина нарушение на вратаря срещу Карлос Солер и така ощети валенсианци.

Малко след почивката тимът от Витория върна едно попадение. След центриране отдясно Собрино беше непокрит и реализира с нисък удар от 16 метра. “Лос че” бързо върнаха преднината си. В 54-ата Солер центрира ниско отдясно, а Виктор Лагуардия не се ориентира добре и засече в собствената си мрежа - 3:1. Четири по-късно Солер получи чудесна топка фронтално срещу вратата, но шутира леко встрани. В 64-ата Нето направи груба грешка и подаде директно към Собрино, който моментално прехвърли стража, но малко не му достигна да отбележи, тъй като топката мина встрани. В 84-ата Мартин Монтоя шутира силно от 25 метра - вратарят Пачеко плонжира и спаси.