Тосун изведе Евертън до победата (видео)

Дженк Тосун изведе Евертън до първа победа като гост от декември. “Карамелите” спечелиха с 2:1 при гостуването си на Стоук, който игра с 10 човека от 30-ата минута, когато Чарли Адам получи червен картон. Тосун откри резултата в 69-ата минута, но домакините успяха да изравнят чрез Чупо-Мотинг. Турският национал донесе успеха на тима на Сам Алърдайс с второто си попадение шест минути преди края.

След половин час игра Стоук, който е на предпоследното 19-о място, се оказа с човек по-малко. Чарли Адам бе изгонен за грубо влизане срещу Уейн Рууни. Първоначално съдията се обърка и показа картона на Шакири, но успя да се ориентира и изгони Адам. Именно бившият играч на Ливърпул стигна до първия шанс за гол. Той получи топката на границата на наказателното поле и стреля силно, но топката мина над вратата. Малко по-късно Том Дейвис пропусна да открие след удар с глава.

Евертън успя да открие резултата в 69-ата минута. След като Стафилидис изби топката от голлинията, но Тосун бе на точното място, за да я прати в мрежата. Влезлият като резерва Чупо-Мотинг изравни след центриране на фаул на Джо Алън. Тосун донесе победата на гостите след удар с глава, засичайки центриране на Уолкот.

СТОУК - ЕВЕРТЪН 1:2