Феноменалният Салах върна настроението на Ливърпул (видео)

Ливърпул се изкачи на трето място във временното класиране на Премиър лийг, след като разгроми с 5:0 Уотфорд на "Анфийлд". За пореден път двигателят на успеха на мърсисайдци бе Мохамед Салах, който изигра изключителен мач, в който вкара четири гола (4', 43', 77', 85') и асистира на Роберто Фирмино (59') за другото попадение. Египтянинът вече има 36 гола от началото на сезона (б.ред. 28 от тях са в Премиър лийг) и поведе с четири попадения пред Хари Кейн в надпреварата за най-добър реализатор.

Юрген Клоп беше направил четири промени в своя състав - Джо Гомес и Жоел Матип започнаха вместо Трент Александър-Арнолд и Деян Ловрен, който не бе дори в групата за днешния двубой. Жоржиньо Вайналдум и Джордан Хендерсън стартираха за сметка на Джеймс Милнър и Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Мигел Бритос бе титуляр за Уотфорд, а Крейг Катхарт се завърна на скамейката, след като от от август насам лекуваше контузия.

Още в четвъртата минута голмайсторът на домакините Мохамед Салах откри резултата. Египтянинът нахлу в наказателното поле, развъртя Бритос с елегантен финт, след който бранителят се озова седнал на земята, и стреля в близкия ъгъл за 1:0. Това бе гол №33 за Салах от началото на сезона, с който той изравни рекорда на Фернандо Торес за най-много попадения, отбелязани от един играч в дебютния му сезон за Ливърпул.

В 27-ата минута Емре Джан напусна принудително терена, след като получи контузия в гърба. На негово място влезе Джеймс Милнър.

В 39-ата минута Ливърпул организира страхотна атака. Милнър изведе много добре Салах, който продължи към Фирмино. Бразилецът се освободи елегантно от Мариапа и стреля, но Карнезис изби. Две минути преди почивката обаче мърсисайдци удвоиха аванса си. Робъртсън центрира перфектно отляво, а Салах просто трябваше да засече, пращайки топката под плонжа на Карнезис.

В 49-ата минута Салах проби на скорост по десния фланг, след което центрира към Фирмино, който засече акробатично, с вътрешната част на бедрото, вкарвайки страхотен гол - 3:0.

Пет минути след това Перейра изпълни много добре фаул, след който топката "кацна" от горната страна на напречната греда.

В 77-ата минута Салах отново направи нещо изключително. Този път египтянинът се подигра с трима-четирима бранители в наказателно поле и въпреки че бе препънат, успя да насочи топката в ъгъла, оформяйки своя хеттрик.

Головата машина на Ливърпул обаче не спря тук. Пет минути пред края Салах реализира четвъртия си гол. Бившият играч на Рома първо изведе добре Ингс, чийто удар бе избит от Карнезис, но египтянинът направи добавка.

Ливърпул измести Тотнъм от третото място, като мърсисайдци имат две точки аванс пред "шпорите", които обаче са с мач по-малко. Уотфорд остава на 11-а позиция с 36 пункта.