Историческа победа за Хичо и Урал (видео)

Урал разгроми с 3:0 като гост СКА-Хабаровск и постигна най-убедителната си победа в руската Премиер лига. Тимът от Екатеринбург беше пълен господар на терена и стигна до успеха с две попадения на Владимир Илин и точен удар на Отман Ел Кабир.

Николай Димитров беше титуляр за Урал. Българският халф игра до 88-ата минута, когато на мястото му влезе Гиорги Чантурия. Цял мач за състава на Александър Тарханов игра и бившият халф на ЦСКА Петрус Бумал, за когото се говори, че е пред трансфер в Англия.
Резултата откри Илин в 26-ата минута. Нападателят беше забравен на далечната греда и заби топката под гредата. Гостите имаха и други положения, но стигнаха до втори гол чак в 72-ата минута. Негов автор стана новото попълнение Ел Кабир. Той беше намерен в наказателното поле и стреля покрай вратаря Александър Довбня. Точка на спора сложи Илин в 89-ата минута.

Урал вече е осми в класирането с 28 точки, а СКА-Хабаровск има само 12 и е сигурен изпадащ. За бившия тим на Венцислав Христов това беше девета поредна загуба.