Монтана с нов успех

Отборът на Монтана отнесе с 4:0 Черноморец (Балчик) в мач от 21-ия кръг на Втора лига. Домакините не оставиха никакви шансове на гостите, които можеха да загубят и с по-голям резултат. Атанас Илиев (20), Иван Коконов (39), Борислав Балджийски (53-дузпа) и Тони Тасев (83)

Още от първата минута домакините започнаха да търсят победата. Атанас Илиев с глава пропусна да се разпише в 7-ата минута, а удар на Иван Коконов мина над горната греда в 11-ата минута. Играчите на Ферарио Спасов излязоха напред в резултата малко по-късно. Това се случи в 20-ата минута, когато Атанас Илиев вкара топката в мрежата. Таранът се възползва от дълго подаване на капитана Иван Михов, овладя топката, след което я прати под гредата. Попадението е негово четвърто в тази кампания.

Малко преди края на първата част Иван Коканов покачи на 2:0. Бившият играч на Черно море беше точен в 39-ата минута, когато се разписа с глава след добавка. Вратарят на гостите Християн Христов изби изстрел на Сергей Георгиев, но Коконов беше най-съобразителен и вкара своя седми гол за сезона, който го прави голмайстор на Монтана.

Секунди след това Черноморец (Балчик) направи принудителна смяна на вратарите, като Христов бе заменен от Константинос Хавалес.

Второто полувреме започна с нов гол за домакините. Този път Борислав Балджийски беше точен от дузпа в 53-ата минута. Стефан Иванов извърши нарушението срещу Тони Тасев в наказателното поле.
Балджийски беше близо до втори гол, но Хавалес изби в корнер в 74-ата минута. При центрирането резервата Стефан Цонков удари гредата с глава. Бързият Тасев откри головата си сметка за монтанци в 83-ата минута, когато дълго подаване го излезе отляво на атаката. Бившият футболист на Пирин (Благоевград) и Ботев (Пловдив) с хубав диагонален изстрел вкара за 4:0.

Този успех е 11-и за играчите на Спасов през тази кампания, като отборът вече има 36 точки и заема четвърто място.