Разпердушиниха "папагалчетата" в Севиля (видео)

Отборът на Бетис продължава да се цели в местата, даващи право на участие в Лига Европа. Днес "зелено-белите" от "Бенито Вийямарин" разгромиха с 3:0 гостуващия Еспаньол и вече са само на две точки зад градския си съперник Севиля. Головете за убедителния успех отбелязаха Жуниор Фирпо, Риад Будебуз и Франсис Гереро.

Бетис беше по-добрият отбор през целия мач и не остави никакво съмнение в това, че ще стигне до победата. Няколкото пропуска в началото само настървиха още повече домакините и те отвяха плахия си съперник. В 34-ата минута Будебуз центрира към Фирпо и той с глава откри резулатата. Въпреки надмощието си, севилци не вкараха други попадения до почивката.
В 56-ата минута Будебуз стреля мощно с левия крак и покачи на 2:0, а в 69-ата Гереро с много красив удар под гредата оформи разгромния успех на Бетис.

Отборът на Кике Сетиен ще гостува на Хетафе в следващия кръг, а Еспаньол ще приеме Алавес.