Ботев (Пд) разби "драконите" за 11 минути (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши редовния сезон с разгром над Дунав (Русе). "Канарчетата" разбиха с 3:0 "драконите" в рамките на 11 минути през втората част. Завърналият се от Лудогорец голмайстор Жоао Пауло (68, 79) отбеляза два гола, а Тодор Неделев (74) с красиво попадение също се разписа, като вече има голове срещу всички състави в родния елит.

Пловдивчани влизат в плейофите от пета позиция с актив от 42 точки, като се доближиха на три точки от четвъртия Берое. Момчетата на Николай Киров записаха трети пореден успех, като тимът вкара общо 10 гола в тези двубои - 3:0 с Витоша (Бистрица), 4:2 срещу Верея и 3:0 с Дунав. Бразилският нападател Жоао Пауло пък намери формата си от първия престой на "Коматево", като вече има четири попадения в последните десет дни.

Ситуацията в Дунав пък е все по-тежка, след като русенци записаха четвърта поредна загуба тази пролет, в които не отбелязаха нито един гол. Съставът на Малин Орачев остана с 21 точки на 12-то място, но ако Етър отмъкне точки от Лудогорец, "драконите" ще завършат редовния сезон на предпоследно място.

Треньорът на "жълто-черните" Николай Киров заложи на най-доброто, с което разполага. През есента двата тима завършиха 0:0 в Русе, а последната битка в Коматево беше спечелена от "драконите" с 2:0, която изхвърли Ботев от топ 6 преди 12 месеца. Именно поради това домакините търсеха реванш срещу този съперник.

Още в първата минута домакините имаха възможност за гол, след това двата отбора имаха своите възможности преди края на първата част, но зрителите по трибуните не успяха да видят гол.

След почивката Ботев беше пълен господар на терена, а бившият играч на тима Божидар Васев получи травма и напусна принудително в 60-ата минута. Домакините направиха няколко сериозни пропуски през вратата на Мартин Луков. Голът все пак падна в 68-ата минута, когато Густаво Алфонсо подаде на Жоао Пауло, а нападателят с хубав диагонален удар вкара за 1:0.

Попадението матира гостите, които получиха още два гола в рамките на десет минути. Мартин Ковачев сбърка в изнасянето на топката в 74-ата минута, като даде топката на Тодор Неделев. Националът на България напредна с топката, финтира защитник на Дунав, след което изстреля бомбен шут от около 25 метра, който препарира Луков за 2:0. Техничната осмица изравни своя личен рекорд, като вече има девет попадения в първенството за редовния сезон, както преди година и през сезон 2012/2013 година. Интересното е, че сега Неделев стори това в 23 мача, което е с два мача по-малко от миналия сезон и общо шест от първия път, когато вкара девет попадения. Неделев е вкарвал най-малко един гол във вратата на всеки един от участниците през този сезон в Първа лига, като единствено срещу Лудогорец стори това за Суперкупата, а не в шампионатен двубой.

Пет минути след това Жоао Пауло оформи крайното 3:0 след самостоятелен пробив. Влезлият като резерва Стивън Петков направи невероятен пропуск и пропусна да отбележи своя осми гол.

Сега двата тима имат двуседмична пауза преди старта на плейофите.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:0
1:0 Пауоо (68)
2:0 Неделев (74)
3:0 Пауло (79)

БОТЕВ ПД: Иван Чворович, Лазар Марин, Пламен Димов, Радослав Терзиев, Йордан Минев, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин, Тодор Неделев,  Густаво Афонсо, Диого Кампос, Жоао Пауло

ДУНАВ: Мартин Луков, Христо Попадийн, Божидар Васев, Мартин Ковачев, Петър Патев, Диян Димов, Нассим Зитоуни, Берсент Карагарен, Васил Шопов, Виктор Сандес, Бранимир Костадинов

снимка:botevplovdiv.bg