Пирин отстрани Левски и се класира на полуфинал в Суперлигата

Волейболистите на Пирин (Разлог) успяха да се класират за полуфиналите в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Северин Димитров надиграха категорично вкъщи Левски с 3:0 (28:26, 25:22, 25:16) в решителния мач №3 от 1/4-финалните плейофи, игран тази вечер в зала "Септември".

Така разложани спечелиха плейофната серия с 2-1 победи и продължават напред на полуфиналите в първенството. Там Пирин очаква победителя от 1/4-финала между настоящия шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) и Марек Юнион Ивкони (Дупница). До момента резултатът в серията помежду им е 1-1 победи, а третата решителна среща е в понеделник (19 март) в Бургас. На полуфиналите ще се играе до 3 победи от 5 мача. Първите два двубоя са предвидени за петък и събота (23 и 24 март). "Сините" пък завършват 5-и в крайното класиране, място, на което бяха след края на редовния сезон.

Първият гейм на срещата бе най-равностоен. Интригата в него се запази до самия край и можеше да бъде на сметката на всеки от двата тима. Но домакините от Пирин показаха по-здрави нерви и го записаха на сметката си след 28:26. Във втората част разложани поддържаха минимален аванс и в крайна сметка той се оказа достатъчен, за да дръпнат в резултата с 2:0 след 25:22. В тези моменти решаваща се оказа играта им на блокада, с която спечелиха много важни точки. Това сякаш пречупи волейболистите на Левски и те просто бяха като спаринг-партньор в третия гейм. В него интрига липсваше и така Пирин спечели с 25:16 и 3:0.

Капитанът на Пирин Благовест Катранджиев изигра страхотен мач и заби 17 точки (2 аса, 65% ефективност в атака, 19% перфектно и 38% позитивно посрещане). Костадин Гаджанов се отличи с 13 точки (2 аса, 6 блока, 45% ефективност), а Георги Елчинов с 11 точки (2 аса, 2 блока, 30% ефективност в атака).

Смилен Мляков бе най-резултатен за Левски с 14 точки (2 аса, 1 блок, 35% ефективност в атака), а Евгений Баннов (3 блока,39% ефективност в атака, 27% перфектно и 55% позитивно посрещане) и Теодор Богданов (2 аса, 5 блока, 33% ефективност в атака) добавиха по 10 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЛЕВСКИ СОФИЯ 3:0 (28:26, 26:22, 25:16)

ПИРИН: Франсиско Сотелдо 2, Георги Елчинов 11, Благовест Катранджиев 17, Радослав Попов 5, Георги Чалъков 8, Костадин Гаджанов 13 - Петър Кракашев-либеро (Стилиян Асенов)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
ЛЕВСКИ: Даан Ван Хаарлем 1, Смилен Мляков 14, Евгений Баннов 10, Гордън Люцканов 4, Теодор Богданов 10, Александър кордев 4 - Мартин Иванов-либеро (Милослав Димов 1, Николай Манчев, Мартин Павлов, Симеон Александров 3, Самуил Вълчинов 1)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ.